Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
erol dede
Nur Kılıç
Köşe Yazarı
Nur Kılıç
 

ANNELER GÜNÜ BURUKLUĞU

Değerli okuyucularım, Anneler günü geldi geçti. Ben o gün annemi arayıp da ‘annem Anneler Günün kutlu olsun’ diyemedim. Çünkü annecğimi 19 ay önce kaybettim. Bu acının tarifi yok… Annem, canım annem seni çok özlüyorum…Geri gelmeyecek tabii ki. O güzel melek annem, beni sarıp sarmalayan tamamlayan canım annem… Ne güzel günlermiş. Ahh ki ahhh! Nur yüzlü annem, nurlarda uyusun. Rabbim orada şefkatinle sarıp sarmalasın seni. Geçmişten geleceğe özlem vardı. Şimdi ise geçmişi özler olduk. Hem de çok. O çocukluğumuzda geçen saf, temiz herşeyi. Şimdiyse umutlar yok gibi. Bir başka perişanız bu hayatta; sağlık tehlikede, güvenler boş.. Sevgiler sahte.. Allah sonumuzu hayır etsin, gene de her güzel şey için umut etmek istiyorum.. En ağır hak ana hakkıdır. Kim ne yaparsa yapsın kimse ana hakkını ödeyemez. Ana değil midir dokuz ay karnında bizi gezdiren? Ana değil midir evladı için dayanılmaz sancılar çeken, geceleri uykusuz kalan, babamız bizi dövmek isterken ana değil midir evlâdı için araya girip dayak yiyen? Ana değil midir evladı için canını dişine takan, onu koruyup kollayan, sıcaklığıyla sinesine basan? Herkes ana baba kıymetini iyi bilmeli. Bir ana baba evlatları için her türlü fedakarlığı yapıyor ama biz evlat olarak onlara iyi bakabiliyormuyuz, asıl temel mesele bu... Şunu da belirtmekte fayda var: Allah hiç bir ana baba'yı evlatlarının minnetine koyup yatak esiri edip el ayak altına düşürmesin... Allah ahirete göç etmiş tüm annelerin mekanlarını cennet etsin, hayatta olan tüm annelere sağlıklı ömürler versin... Evet, anneler kutsaldır; Evet cennet annelerin ayakları altındadır. Evet, annelerimiz bizim için en değerli varlıktı… Deriz deriz de değerlerini daha çok onları kaybettikten sonra anlarız. Elbette ki annelerimizi çok seviyoruz, elbette ki onlara gereken değeri veriyoruz; Peki ya annelerini bakmayıp bakım evlerine, huzur evlerine terk edenler, sokaklara atanlar, kardeşler arasında ‘ben bakamam sen bak, eşim bakamaz mecbur değil’ diyenler, ‘evim müsait değil’, benim hastam var, iki hastaya birden bakamam’ diyenler, aylarca annesinin kapısını açmayıp da öyle yaşlı görünce duygusallaşanlar. Ayrıca ‘artık ölsede kurtulsak’ diyenler, onlara ne demeli? Pekiiii O evlatları nereye koyacağız, ona da artık siz karar verin. Eveeet hani bir söz var tabiri caizse; "Kurt kocayınca köpeklerin maskarası olurmuş". Bu güzel günde Allah'ım herkese vijdan versin.. Evet değerli okuyucularım. Bu konuda yazılacak çok şey var, ama yüreğimiz zengin, yerimiz kısıtlı. Buradan öncelikle rahmetli canım anneciğimin anneler gününü kutluyor ve tüm annelerin ellerinden öpüyorum. Annelerini kaybedenlerin annelerine de Allah'tan rahmet diliyorum. Hayatta olan tüm annelerimizin ve anne adaylarımızın, da Anneler günü’nü en kalbi duygularımla kutluyorum.Gül kokulu kucak dolusu sevgilerimi birbirinden değerli annelerimize gönderiyorum.
Ekleme Tarihi: 12 Mayıs 2022 - Perşembe

ANNELER GÜNÜ BURUKLUĞU

Değerli okuyucularım,

Anneler günü geldi geçti. Ben o gün annemi arayıp da ‘annem Anneler Günün kutlu olsun’ diyemedim. Çünkü annecğimi 19 ay önce kaybettim.

Bu acının tarifi yok…

Annem, canım annem seni çok özlüyorum…Geri gelmeyecek tabii ki. O güzel melek annem, beni sarıp sarmalayan tamamlayan canım annem… Ne güzel günlermiş. Ahh ki ahhh! Nur yüzlü annem, nurlarda uyusun. Rabbim orada şefkatinle sarıp sarmalasın seni.

Geçmişten geleceğe özlem vardı. Şimdi ise geçmişi özler olduk. Hem de çok. O çocukluğumuzda geçen saf, temiz herşeyi. Şimdiyse umutlar yok gibi. Bir başka perişanız bu hayatta; sağlık tehlikede, güvenler boş.. Sevgiler sahte.. Allah sonumuzu hayır etsin, gene de her güzel şey için umut etmek istiyorum..

En ağır hak ana hakkıdır. Kim ne yaparsa yapsın kimse ana hakkını ödeyemez. Ana değil midir dokuz ay karnında bizi gezdiren? Ana değil midir evladı için dayanılmaz sancılar çeken, geceleri uykusuz kalan, babamız bizi dövmek isterken ana değil midir evlâdı için araya girip dayak yiyen? Ana değil midir evladı için canını dişine takan, onu koruyup kollayan, sıcaklığıyla sinesine basan?

Herkes ana baba kıymetini iyi bilmeli. Bir ana baba evlatları için her türlü fedakarlığı yapıyor ama biz evlat olarak onlara iyi bakabiliyormuyuz, asıl temel mesele bu...

Şunu da belirtmekte fayda var: Allah hiç bir ana baba'yı evlatlarının minnetine koyup yatak esiri edip el ayak altına düşürmesin... Allah ahirete göç etmiş tüm annelerin mekanlarını cennet etsin, hayatta olan tüm annelere sağlıklı ömürler versin... Evet, anneler kutsaldır; Evet cennet annelerin ayakları altındadır. Evet, annelerimiz bizim için en değerli varlıktı… Deriz deriz de değerlerini daha çok onları kaybettikten sonra anlarız.

Elbette ki annelerimizi çok seviyoruz, elbette ki onlara gereken değeri veriyoruz; Peki ya annelerini bakmayıp bakım evlerine, huzur evlerine terk edenler, sokaklara atanlar, kardeşler arasında ‘ben bakamam sen bak, eşim bakamaz mecbur değil’ diyenler, ‘evim müsait değil’, benim hastam var, iki hastaya birden bakamam’ diyenler, aylarca annesinin kapısını açmayıp da öyle yaşlı görünce duygusallaşanlar. Ayrıca ‘artık ölsede kurtulsak’ diyenler, onlara ne demeli? Pekiiii O evlatları nereye koyacağız, ona da artık siz karar verin.

Eveeet hani bir söz var tabiri caizse; "Kurt kocayınca köpeklerin maskarası olurmuş". Bu güzel günde Allah'ım herkese vijdan versin..

Evet değerli okuyucularım. Bu konuda yazılacak çok şey var, ama yüreğimiz zengin, yerimiz kısıtlı. Buradan öncelikle rahmetli canım anneciğimin anneler gününü kutluyor ve tüm annelerin ellerinden öpüyorum. Annelerini kaybedenlerin annelerine de Allah'tan rahmet diliyorum. Hayatta olan tüm annelerimizin ve anne adaylarımızın, da Anneler günü’nü en kalbi duygularımla kutluyorum.Gül kokulu kucak dolusu sevgilerimi birbirinden değerli annelerimize gönderiyorum.

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve goreleden.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.