Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
erol dede
Haber Girişi: 10.10.2021 - 00:25, Güncelleme: 10.10.2021 - 00:25

Yerel basının kamu ilanları kesilmesin!...

 

Yerel basının kamu ilanları kesilmesin!...

CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı, TBMM Plan ve Bütçe komisyonunda kabul edilen vergi alacağı tebliğlerinin artık basında ilan olarak yayımlanmayacağına dair düzenlemeye tepki gösterdi. Arı; “Kamu ilanları özellikle de yerel basının ekonomik anlamda en önemli can suyudur, gazete ilanları kesilmesin, devam etsin” dedi.
Milletvekili Arı, açıklamada, TBMM Plan ve Bütçe komisyonunda kabul edilen Vergi Usul Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun Teklifinde yer alan vergi alacağı tebliğlerinin artık basında ilan olarak yayımlanmayacağına dair düzenlemeye karşı tepki gösterdi. “BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ ADINA DA CİDDİ BİR SIKINTI VE OLUMSUZ SONUÇ DOĞURACAKTIR” Kanun teklifinde yer alan söz konusu düzenlemeye ilişkin olarak konuşan Arı, şunları söyledi: “Bu madde, vergi alacağı tebliğlerinin bundan böyle sadece kurumun kendi internet sitesinde ilan edilmesinin yeterli olacağını düzenlemektedir. Şimdi alacaklı burada kurum. Sonuçta alacaklı kendi alacağıyla ilgili kendi sitesinde ilan yapacak. Dolayısıyla alacaklının kendi sitesinde yapacak olduğu bir ilan borçlu olan muhatabın aleyhine bir sonuç doğmasına yol açabilir. Dolayısıyla burada alacaklı ve borçlu haricinde, tarafsız üçüncü bir noktada, yerde ilan yapılıyor olsaydı daha adaletli bir durum doğacaktır. Sonucu olumsuz olabilecek ilanların alacaklının kendi sitesinde yapılmasıyla yetinilmesi tek başına doğru olmayacaktır. Bu düzenlemenin yaratacağı başka bir sonuçtan da özellikle basının ve bilhassa da yerel basının ekonomik anlamda en önemli can suyu olan kamu ilanlarıyla ilgili. Bugünün koşulları içerisinde zaten yeterince ekonomik sıkıntı içerisinde olan bilhassa yerel basının en önemli gelir kaynaklarından birinden mahrum edilmesi de yerel basın adına ve basın özgürlüğü adına da ciddi bir sıkıntı ve olumsuz sonuç doğuracaktır.”  
CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı, TBMM Plan ve Bütçe komisyonunda kabul edilen vergi alacağı tebliğlerinin artık basında ilan olarak yayımlanmayacağına dair düzenlemeye tepki gösterdi. Arı; “Kamu ilanları özellikle de yerel basının ekonomik anlamda en önemli can suyudur, gazete ilanları kesilmesin, devam etsin” dedi.
ecem ticaret

Milletvekili Arı, açıklamada, TBMM Plan ve Bütçe komisyonunda kabul edilen Vergi Usul Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun Teklifinde yer alan vergi alacağı tebliğlerinin artık basında ilan olarak yayımlanmayacağına dair düzenlemeye karşı tepki gösterdi.

“BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ ADINA DA CİDDİ BİR SIKINTI VE OLUMSUZ SONUÇ DOĞURACAKTIR”

Kanun teklifinde yer alan söz konusu düzenlemeye ilişkin olarak konuşan Arı, şunları söyledi:

“Bu madde, vergi alacağı tebliğlerinin bundan böyle sadece kurumun kendi internet sitesinde ilan edilmesinin yeterli olacağını düzenlemektedir. Şimdi alacaklı burada kurum. Sonuçta alacaklı kendi alacağıyla ilgili kendi sitesinde ilan yapacak. Dolayısıyla alacaklının kendi sitesinde yapacak olduğu bir ilan borçlu olan muhatabın aleyhine bir sonuç doğmasına yol açabilir.

Dolayısıyla burada alacaklı ve borçlu haricinde, tarafsız üçüncü bir noktada, yerde ilan yapılıyor olsaydı daha adaletli bir durum doğacaktır. Sonucu olumsuz olabilecek ilanların alacaklının kendi sitesinde yapılmasıyla yetinilmesi tek başına doğru olmayacaktır.

Bu düzenlemenin yaratacağı başka bir sonuçtan da özellikle basının ve bilhassa da yerel basının ekonomik anlamda en önemli can suyu olan kamu ilanlarıyla ilgili. Bugünün koşulları içerisinde zaten yeterince ekonomik sıkıntı içerisinde olan bilhassa yerel basının en önemli gelir kaynaklarından birinden mahrum edilmesi de yerel basın adına ve basın özgürlüğü adına da ciddi bir sıkıntı ve olumsuz sonuç doğuracaktır.”

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve goreleden.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.