Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
erol dede
Eğitim Haber Girişi: 23.06.2022 - 20:14, Güncelleme: 23.06.2022 - 20:14

MEB’de 76. Madde İle Atanan Tüm Atamaları İptal Ettireceğiz!...

 

MEB’de 76. Madde İle Atanan Tüm Atamaları İptal Ettireceğiz!...

Avcı: “76. Madde İle Sınavsız Atanan Tüm İlçe Müdürlerini, Şube Müdürlerini, Sivil Savunma Uzmanları, Tesis Müdürleri, Saymanları ve Diğer Tüm Atamaları İptal Ettireceğiz!”
TEÇ-SEN 1 Nolu Şube Başkanı Derya Avcı, “MEB Görevde Yükselme ve Unvan Yönetmeliğinde “SINAV” şartı olan kadrolara 76. Madde kullanılarak “SINAVSIZ” atamalar yapılmaya devam etmektedir. Sınav şartı olmasına rağmen Milli Eğitim Bakanlığınca sınav açılmadan, sınavsız ataması yapılan İlçe Müdürü, Şube Müdürü, Sivil Savunma Uzmanı, Tesis Müdürü, Sayman v.b. tüm kadroların listesi, sayısı sendikamızca istenmesine rağmen, MEB cevap vermekten kaçınmıştır.” ifadelerini kullandı. TEÇ-SEN 1 Nolu Şube Başkanı Derya Avcı, “76. Madde İle Sınavsız Atanan Tüm İlçe Müdürlerini, Şube Müdürlerini, Sivil Savunma Uzmanları, Tesis Müdürleri, Saymanları ve Diğer Tüm Atamaları İptal Ettireceğiz!” diyerek bir açıklama yaptı: TEÇ-SEN olarak; İlçe Müdürü, Şube Müdürlüğü, Sayman, Şoförlük, Tesis Müdürlüğü, Sivil Savunma Uzmanı, Memurluk, Şeflik ve Teknik Kadro sınavları 2 yılda bir açılsın! Diyoruz. Eğitimlerini tamamlamış ve kariyer için bekleyen eğitim çalışanlarının “Hak ve Adalet”, “Kariyer” ve “Liyakat” ilkeleri kapsamında, Objektif kurallar çerçevesinde işin ehline verilmesi için “GYS ve UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ” sınavlarının açılması adil olanken, MEB’in sınav ile sınırları çizilmiş kadrolara 76. Madde ile (Bakan Onayı) sınavsız atamalara tevessül etmesi ve ideolojik Siyasi (SARI) sendikalardan gelen bu tür talepleri uygun görmesi vicdanlarda derin yaralar açmaktadır. Sahada gördüğümüz ise sınavsız atananların bir sendika temsilcisi olduğu, daha önce sendika şube yöneticisi olduğu veya bu minvalde görevleri olduğu gibi torpille gelen şube müdürlüğü makamını da sendikacılık yaparak devam ettirdiği de tespitlerimiz arasındadır. Yönetici olarak 76.maddeyle atananların onun atanmasını sağlayan sendikaya sadakat duyduğu ve sendika başkanlarının “rica kılıflı” talimatları ile kendisine bağlı kamu çalışanlarını mobing v.b. yöntemlerle üye yaptığı da tespitlerimiz arasındadır. Çalışma huzurunu bozan sınavsız atamaların (torpillerin) tamamı iptal edilip boşalacak tüm kadrolar için görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavlarının açılması hepimizin üzerinde mutabık kaldığımız ana taleptir. AHDIMIZDIR! Milli Eğitim Bakanlığında Sınava girmeden 76. Maddeden atanmış kim varsa atamalarının iptallerini “er ya da geç!” sağlamak ve hepsini geri görevlerine döndürmek bizim boynumuzun borcudur.” Derya Avcı Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası (TEÇ-SEN) İstanbul 1 Nolu Şube Başkanı – TEÇ-SEN Kadın Kolları Komisyon Başkanı – Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikası (BASK) İstanbul İl Temsilcisi
Avcı: “76. Madde İle Sınavsız Atanan Tüm İlçe Müdürlerini, Şube Müdürlerini, Sivil Savunma Uzmanları, Tesis Müdürleri, Saymanları ve Diğer Tüm Atamaları İptal Ettireceğiz!”

TEÇ-SEN 1 Nolu Şube Başkanı Derya Avcı, “MEB Görevde Yükselme ve Unvan Yönetmeliğinde “SINAV” şartı olan kadrolara 76. Madde kullanılarak “SINAVSIZ” atamalar yapılmaya devam etmektedir. Sınav şartı olmasına rağmen Milli Eğitim Bakanlığınca sınav açılmadan, sınavsız ataması yapılan İlçe Müdürü, Şube Müdürü, Sivil Savunma Uzmanı, Tesis Müdürü, Sayman v.b. tüm kadroların listesi, sayısı sendikamızca istenmesine rağmen, MEB cevap vermekten kaçınmıştır.” ifadelerini kullandı.

TEÇ-SEN 1 Nolu Şube Başkanı Derya Avcı, “76. Madde İle Sınavsız Atanan Tüm İlçe Müdürlerini, Şube Müdürlerini, Sivil Savunma Uzmanları, Tesis Müdürleri, Saymanları ve Diğer Tüm Atamaları İptal Ettireceğiz!” diyerek bir açıklama yaptı:

TEÇ-SEN olarak; İlçe Müdürü, Şube Müdürlüğü, Sayman, Şoförlük, Tesis Müdürlüğü, Sivil Savunma Uzmanı, Memurluk, Şeflik ve Teknik Kadro sınavları 2 yılda bir açılsın! Diyoruz. Eğitimlerini tamamlamış ve kariyer için bekleyen eğitim çalışanlarının “Hak ve Adalet”, “Kariyer” ve “Liyakat” ilkeleri kapsamında, Objektif kurallar çerçevesinde işin ehline verilmesi için “GYS ve UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ” sınavlarının açılması adil olanken, MEB’in sınav ile sınırları çizilmiş kadrolara 76. Madde ile (Bakan Onayı) sınavsız atamalara tevessül etmesi ve ideolojik Siyasi (SARI) sendikalardan gelen bu tür talepleri uygun görmesi vicdanlarda derin yaralar açmaktadır.

Sahada gördüğümüz ise sınavsız atananların bir sendika temsilcisi olduğu, daha önce sendika şube yöneticisi olduğu veya bu minvalde görevleri olduğu gibi torpille gelen şube müdürlüğü makamını da sendikacılık yaparak devam ettirdiği de tespitlerimiz arasındadır.

Yönetici olarak 76.maddeyle atananların onun atanmasını sağlayan sendikaya sadakat duyduğu ve sendika başkanlarının “rica kılıflı” talimatları ile kendisine bağlı kamu çalışanlarını mobing v.b. yöntemlerle üye yaptığı da tespitlerimiz arasındadır. Çalışma huzurunu bozan sınavsız atamaların (torpillerin) tamamı iptal edilip boşalacak tüm kadrolar için görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavlarının açılması hepimizin üzerinde mutabık kaldığımız ana taleptir.

AHDIMIZDIR!

Milli Eğitim Bakanlığında Sınava girmeden 76. Maddeden atanmış kim varsa atamalarının iptallerini “er ya da geç!” sağlamak ve hepsini geri görevlerine döndürmek bizim boynumuzun borcudur.”

Derya Avcı

Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası (TEÇ-SEN) İstanbul 1 Nolu Şube Başkanı – TEÇ-SEN Kadın Kolları Komisyon Başkanı – Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikası (BASK) İstanbul İl Temsilcisi

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve goreleden.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.